Zamykanie naczynek

Kategoria: Blog

kobieta w okularach podczas zabiegu laserem

Cera naczyniowa

Cera naczyniowa to powłoka narządów charakteryzująca się większym poziomem narażenia skóry na rumień, czyli zaczerwienienie wynikające z rozszerzania się powierzchni naczyń krwionośnych. Przyczyną są czynniki zewnętrzne i wewnętrzne typu promienie UV, niezdrowa woda, temperatura, zmiany hormonalne, nadęcie tętnicze i alergia. Nieprawidłowości objawiają się zaczerwienieniami w okolicach brody, nosa i policzków, a ich przyczyną są otwarte naczynka krwionośne szczególnie wrażliwe na zakażenie i zaczerwienienie. Zlekceważenie objawów zakażenia może doprowadzić do trądzika, łuszczenia, a nawet pękania naczynek i pieczenia skóry.

Proces zamykania naczynek

Głównym powodem nieprzyjemnych objawów cery naczyniowej jest skłonność do otwierania się naczynek. By zatrzymać szkodliwy proces, należy je zamknąć za pomocą lasera, którym naświetla się rozszerzone naczynka. Promień urządzenia podgrzewa krew w naczynkach doprowadzając do obkurczenia i trwałego zamknięcia. Efekt zabiegu zależy od doboru odpowiedniej długości fali i rodzaju lasera. Urządzenie musi doprowadzić do wrzenia krwi, bez niekorzystnego wpływu na skórę. Efekt ten można otrzymać, gdy promień pochłaniany jest przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi, a odrzucany przez melaninę, czyli barwik skóry. Odpowiednio dobrany laser pozwala zamknąć naczynka nie tylko na twarzy, ale również na nogach.
Proces zamykania naczynek jest skuteczny i bezpieczny. Chroni przed nieestetycznymi i nieprzyjemnymi zabarwieniami i pęknięciem naczynek.