Rodzaje i charakterystyka masażu leczniczego

Kategoria: Blog

masaż

Masaż klasyczny wykonuje się poprzez ugniatanie poszczególnych partii ciała i wpływa na stan zarówno ciała, jak i ducha. Jego główną zaleta jest zmniejszenie ogólnego napięcia i rozluźnienia mięśni. Dodatkowo poprawia układ krążenia nie pozwalając jednocześnie na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Ma korzystny wpływ na psychikę zmniejszając stres i uwalniając od poczucia lęku.

Masaż limfatyczny zwany jest inaczej masażem drenażowym . Jest najbardziej polecaną odmianą masażu dla osób odchudzających się, gdyż pomaga on w oczyszczeniu organizmu z ubocznych produktów przemiany materii wspomagając jego detoksykację. Zmniejsza równiez widocznośc cellulitu poprawiając ogólny wygląd skóry i wzmacnia odporność. Zalecany jest również koietom po amputacji piersi gwarantując im szybszy powrót do zdrowia i zmniejszenie bólu pooperacyjnego.

Masaż segmentarny jest w dużej mierze podobny do klasycznego, jednak uwzględnia użycie specjalnych chwytów, które pomagają przynosić ulgę osobom z takimi schorzeniami, jak rwa kulszowa czy bóle o podłożu neurologicznym. Dodatkowo poprawia sprawność fizyczną.

Masaż aromaterapeutyczny jest delikatniejszy, niż masaż klasyczny i uwzględnia zastosowanie olejków eterycznych, dzięki czemu jest najlepszym rozwiązaniem dla osób borykajacych się z cellulitem i rozstępami, a także przynosi ulgę osobom cierpiącym na depresję.

Masaż punktowy jest wykonywany przy użyciu tylko kciuka lub palca wskazującego i polega na uciskaniu wybranej partii ciała przez 4-6 sekund. Jest to masaż o działaniu typowo przeciwbólowym.

Masaż kontraletarny jest dostosowany dla osób, który przez długi czas miały unieruchomioną kończynę. Jest to masaż wykonywany z dużą siłą, często bolesny, jednak przyspiesza zrastanie się kości nawet o 10-14 dni.

Masaż wodny wirowy polega na wprawieniu w ruch ciepłej wody. Jest stosowany przy rehabilitacji oraz bólach reumatycznych.

Masaż podwodny odbywa się w wannie z wodą i jest stosowany przy bólach reumatycznych oraz podczas usuwania blizn. Polega na masowaniu pacjenta wodą pod wysokim ciśnieniem.