Keratynowe prostowanie włosów

Kategoria: Blog

wlosy

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Jest to zabieg mający na celu uzupełnienie ubyktów keratyny w strukturze włosa, odbudowując jego zniszczone partie. Po takim zabiegu włosy odzyskują swoją elastyczność, blask, nie puszą się, nie kręcą, nie plączą i są bardzo podatne na stylizację.

Dla kogo jest zabieg keratynowego prostowania włosów?

Przede wszystkim dla osób o włosach bardzo zniszczonych, mających skłonności do tzw. „puszenia się”, o rozdwajających się końcówkach, ze skłonnościami do kręcenia się pozbawionego sprężystości (włosy falują się nierównomiernie na wszystkie strony). Zabieg keratynowego prostowania włosów jest też polecany osobom o włosach bardzo matowych, o kolorach pozbawionych witalności, miejscowo wypłowiałych.

Jak przebiega taki zabieg?

Początkowo włosy oczyszcza się dwukrotnie szamponem o odczynie zasadowym powodującym rozchylenie się łusek włosa i dokładnie spłukuje. Następnie usuwa się nadmiar wody – nie zawsze jednak suszy się je suszarką, gdyż wiele zależy od stosowanego preparatu. Po tym zostaje zaaplikowana płynna keratyna, na okres około 30 minut (w zależności od długości i gęstości włosów), po czym suszy się je letnim nawiewem. Po dokładnym osuszeniu włosów, prostuje się je precyzyjnie prostownicą o temperaturze ok. 230ºC. Im gęstsze i grubsze są włosy Klientki, tym dłużej trwa taki zabieg. Czasami profesjonalne zakłady używają podczas takich zabiegów dodatkowych preparatów wydłużających okres utrzymywania efektów. Dobry fryzjer poinstruuje swoją Klientkę o sposobie pielęgnowania włosów po przebytym zabiegu, co pozwoli dłużej cieszyć się zdrowymi i lśniącymi włosami.