Jak oczyścić organizm?

Kategoria: Blog

kobieta jedząca sałatkę w biurze

Otoczeni toksynami

Człowiek z każdej strony otoczony jest chemikaliami i toksynami. We wdychanym powietrzu, spożywanej wodzie i konsumowanym pożywieniu. Szkodliwe substancje mogą znaleźć się wszędzie, nic więc dziwnego, że ciało człowieka jest nimi przesiąknięte. Ich nadmiar ma bardzo negatywny wpływ na organizm. Doprowadza do permanentnego zmęczenia, zmniejszenia sprawności fizycznej, a także jest źródłem bólu głowy i brzucha, nieustannej senności, zaparć, braku równowagi oraz problemów psychologicznych. Toksyny niszczą ciało i umysł człowieka. Chcąc wrócić do pełnej sprawności, należy oczyścić organizm i poddać się diecie.

Etapy oczyszczania organizmu

Rzeczą niewykonalną jest całkowite uwolnienie się od toksyn i chemikaliów, gdyż ziemia, powietrze, woda, żywność, wszystkie te elementy są niemal przesiąknięte szkodliwymi substancjami. Nie można całkowicie wyzbyć się toksyn, lecz możliwe jest ograniczenie ich ilości w organizmie, za pomocą diety, suplementów i oczyszczenia organizmu.
Ciało człowieka jest tak skonstruowane, by samodzielnie radzić sobie z toksynami. Wątroba, nerki i płuca mają zdolności neutralizujące i oczyszczające. Problem jednak w tym, że organizm często nie nadąża z neutralizacją, gdyż człowiek wprowadza do swojego ciała zbyt dużo szkodliwych substancji. By temu zapobiec bardzo ważna jest dieta. Częste spożywanie warzyw i owoców wprowadzi do organizmu wodę, witaminy, węglowodany, składniki mineralne i błonnik, które przyspieszają proces detoksykacji. Zmiana niezdrowych nawyków żywieniowych nie tylko zahamuje dostawę toksyn, ale także przyspieszy proces ich likwidacji.
Należy jednak pamiętać, że nierozsądne i nieświadome stosowanie diety, nie tylko nie przyniesie efektów, ale może także zaszkodzić organizmowi. W takiej sytuacji warto wpierw skontaktować się z dietetykami specjalizującymi się w obsłudze dietetyczno żywieniowej. Profesjonalne porady i świadome działania mogą przynieść pożądane efekty.