Jak dobrać makijaż ślubny?

Kategoria: Blog

panna młoda

Pamiętając, że makijaż ślubny jest przysłowiową „kropką nad i” w całej ślubnej stylizacji, warto kierować się kilkoma ważnymi i sprawdzonymi zasadami. I nie chodzi tutaj o dostosowywania ślubnego makijażu do popularnego na łamach czasopism i poradników typu urody według pór roku – to szczególny dzień, w którym panna młoda powinna czuć się dobrze z samą sobą.

Po pierwsze, makijaż panny młodej nie powinien diametralnie odbiegać od jej codziennego looku, gdyż może ona wyglądać mało naturalnie, a wręcz karykaturalnie. Warto również pomyśleć o tym, aby zarówno makijaż, jak i suknia komponując się ze sobą stanowiły jednolitą całość, nie tworząc misz-maszu stylów.

Po drugie, należy uwzględnić kształt oczu i ust dostosowując do nich makijaż w ten sposób, aby proporcje twarzy zostały zachowane. Również wbrew powszechnemu przekonaniu, ciemny i wyrazisty makijaż nie jest nieodpowiednim na ślub, szczególnie u osób, które używają mocnego makijażu na co dzień – przy delikatnej wersji ich twarz może sprawiać wrażenie mało wyraźnej, podobnie jak w przypadku osób o ciemniejszej karnacji, gdzie delikatny makijaż jest mało widoczny.

Po trzecie, pamiętaj, by uważać na propozycje makijażu, w przypadku których cała twarz zostaje pokryta korygującymi kosmetykami – przynoszą one odwrotny efekt do zamierzonego. W końcu makijaż ślubny ma upiększać twarz i wydobywac z niej to co najlepsze, a nie chować jej naturalne cechy. Co oczywiście nie oznacza wykluczenia mocnego makijażu, jednak warto dostosować je do typu urody – zbyt mocny może zakłócać naturalną delikatnośc pani o blond włosach i jasnej cerze.