Depilacja

Kategoria: Blog

zdjęcie młodej kobiety depilującej jej nogi

Bolesna metoda

Dbanie o wygląd i ciało nie zawsze jest przyjemnością. Często wiąże się z pracą, wyrzeczeniami i nieprzyjemnymi zabiegami. Wiedzą o tym zwłaszcza kobiety, które stosują jeden z najnieprzyjemniejszych zabiegów – depilację. Depilacja, czyli usuwanie owłosienia poprzez wyrywanie, obejmuje twarzy, pachy, okolice bikini oraz nogi. Dużo pracy i dużo nieprzyjemnego uczucia. Zabieg wykonywany jest często niewłaściwie, przez panie, które samodzielnie wyrywają włoski. Proces upiększający zamienia się w proces pełny bólu i nieprzyjemności. By to zmienić warto udać się do specjalisty, kosmetyczki, która wie jak bezboleśnie wykonać depilację.

Tradycyjnie i bezboleśnie

Depilacja za pomocą wosku jest tradycyjną i najskuteczniejszą formą usuwania włosków, z takich części ciała jak bikini, ręce, nogi, twarz, klatka piersiowa i plecy. Istotną rolę odgrywa rodzaj wosku. Substancja musi zawierać mikę, dwutlenek węgla i oliwę z oliwek, które łagodzą podrażnienia, działają antyseptycznie i nie powodują oparzeń na skórze. Najczęściej stosowanym kosmetykiem jest delikatny wosk Lycon, który pozwala na bezbolesną i skuteczną depilację nawet do 8 tygodni. Substancja doprowadza również do osłabienia włosków, dzięki czemu stają się one słabsze i są dużo łatwiejsze do usunięcia w przyszłości.
Tradycyjna depilacja woskiem często kojarzy się z bólem i niemiłym uczuciem. Jednak prawidłowo wykonana jest metodą bezbolesną i bardzo skuteczną.